Přijeďte si na prodejnu do Mstětic 13  na Prahu-východ  (první sjezdy z Hradecké a Boleslavské dálnice za Prahou) vybrad odstín barvy jak na plot tak i terasu a osahat si materiál a jeho provedení.  Vaše rozhodování bude pak mnohem jednodužší a rádi Vám vše po zadání rozměrů spočítáme a doporučíme použití.

V našem e-shopu si můžete snadno objednat kompletní sortiment WPC materiálů pro terasy, plotya zábralí včetně veškerého příslušenství a spojovacích prvků.Materiály pro terasy, podlahy, zábradlí a ploty Nextwood® byly certifikovány Státní zkušebnou. Certifikáty

WPC

V současnosti tento materiál nahrazuje klasické dřevo zejména ve stavebnictví a jeho obliba vzrůstá především pro svou trvanlivost a minimální údržbu. Nejrozšířenější použití: venkovní podlahy, ploty a zábradlí.

WPC je zkratkou anglického výrazu Wood-Plastic Composite, nazývají se tak výrobky z kompozitního materiálu na bázi dřeva a plastového polymeru.

Tato technologie výroby byla vynalezena před více než dvaceti lety v severní Americe, kde se nyní používá zejména při stavbě venkovních podlah a teras. Záměrem vývoje WPC bylo vytvoření dokonalého materiálu, který bude na jedné straně eliminovat veškeré nežádoucí vlastnosti dřeva (hniloba, plísně, napadení hmyzem, změna barevnosti, sesychání, kroucení, nerovnosti, třísky, negativní vliv slunce, mrazu, vody, apod.) a na druhé straně bude podtrhávat vizuální efekt dřevěného povrchu.

WPC je tedy uměle vytvořené "dřevo". Značkové výrobky Nextwood® jsou vyráběny ze směsi 100% přírodní dřevěná vlákniny, ta tvoří více než polovinu obsahu, doplněné o vysoce kvalitní PP & PE polymery, stabilizátor světla, přísady proti UV záření, přísady proti stárnutí, přípravky na spojení složek ve hmotě a barevné pigmenty. Všechny složky jsou zdraví neškodlivé.

Důsledné dodržování výrobní technologie materiálu WPC je základem extrémní životnosti a odolnosti vůči prakticky všem vlivům bez potřeby jakékoliv údržby.

Občas se jednotliví výrobci snaží dokázat, že právě jejich řešení je to pravé. Často se tak argumentuje zejména u povrchové úpravy (malé drážky, velké drážky, hladký povrch, pískovaný povrch), nebo u provedení profilu (plná prkna, dutá prkna). Každému přitom vyhovuje něco jiného, čemuž se Nextwood® snaží vyjít vstříc mimo jiné i tím, že povrchová úprava je z každé strany podlahových prken jiná - můžete si tak třeba každý rok jednoduše prkna otočit a užívat si nového vzhledu terasy - a u profilů se snažíme používat řešení dutých prken s dostatečně vyztuženým vnitřním profilem tak, aby prkna nebyla nesmyslně těžká na manipulaci i pokládku, jako je tomu u plných profilů, ale ani nehrozilo popraskání a prkna byla dostatečně tuhá na to, aby unesla vaši jakoukoliv váhu, na rozdíl od dutých prken bez vnitřních výztuh.

 

O materiálu

Materiály NEXTWOOD určené především pro terasy, ploty a zábradlí jsou za pomoci speciální technologie vyrobeny z  kvalitního dřeva s  příměsí polymerů. Naše produkty si zachovávají přirozený vzhled pravého dřeva a  právě díky použití kompozitního materiálu získávají řadu dalších úžasných vlastností. 

Přinášíme Vám materiál nové generace, který díky svému unikátnímu složení (50 % dřeva, 38 % kvalitních HDPE polymerů a  12 % ekologických aditiv pro odolnost proti UV záření, stárnutí a houbám) vyniká svými technickými vlastnostmi, vysokou odolností vůči vnějším podmínkám

VÝHODY WPC NEXTWOOD

 • praktický bezúdržbový materiál, již žádné nátěry a opravy
 • extrémně dlouhá životnost a vysoká pevnost
 • výrobek šetrný k přírodě, ekologicky zcela nezávadný a 100% recyklovatelný
 • přirozený vzhled pravého dřeva
 • žádné úlomky, třísky a praskliny
 • protiskluzový a nesnadno hořlavý materiál
 • barevná stálost a odolnost proti UV záření
 • odolnost proti plísním a houbám
 • snadná montáž, kterou zvládne každý kutil
 • odolnost proti vodě, slané vodě, vlhkosti a chemikáliím
 • pro instalaci nepotřebujete žádné speciální nářadí

 

MOŽNOSTI POUŽITÍ

 • terasy, podlahy
 • ploty, zábradlí
 • bazény, balkóny, zahrady
 • branky, vrata, garáže, rošty
 • chodníky, obklady, podhledy

 

ZÁRUKA KVALITY

Jsme přesvědčeni, že nabízíme opravdu kvalitní zboží, a proto Vám můžeme nabídnout rozšířenou záruku plných 20 let na poškození materiálu dřevokaznými houbami, hnilobou a  hmyzem. Plná záruka 2 roky se vztahuje na kompletní sortiment NEXTWOOD. Kvalita je pro nás důležitá. Našim zákazníkům dodáváme kvalitní produkty za dobré ceny. Terasová prkna Nextwood byla testována a  osvědčení získala v Institutu pro testování a certifikaci, a.s. ve Zlíně.

Struktura dřeva je z obou stran prkna !!!!!!!!!

WPC dřevoplastové plotovky 3D line NEXTWOOD jsou vylisovány do plného profilu s povrchovou úpravou v imitaci dřeva. Obě strany 3D line plotovek mají elegantní přirozený 3D motiv dřeva.

Jedná se o bezúdržbový materiál s dlouhou životností a maximální odolností, a to ve vzhledu přírodního dřeva.

Plotovky NEXTWOOD obsahují min. 50% dřeva, 38% kvalitních HDPE polymerů a 12% ekologických aditiv proti UV záření, stárnutí a houbám. 

Plotová prkna můžete využít také například pro obklad stěn, soklů nebo garážových vrat. Časté je využití těchto plotovek také na podhledy, určitě ale najdete i další využití kolem vašeho domu a na zahradě. Jedná se o vysoce kvalitní náhradu za dřevěné desky bez nutnosti broušení, natírání a další náročné údržby. 

WPC plotová prkna se standardně dodávají v šířce 139 mm (široké plotovky) nebo šířce 72 mm (úzké plotovky) v délkách 1200, 1600 a 2000 mm a jsou nabízena ve čtyřech základních barvách, aby se shodovala s vaší podlahou nebo zábradlím. Jsou stálobarevné a odolné vůči UV záření, barvy jsou dlouhotrvající. Prkna se netřepí ani nelámou. Povrch plotovek velice věrně imituje vzhled přírodního dřeva. U našich výrobků NEXTWOOD z WPC dřevoplastu poskytujeme záruku 20 let na poškození materiálu dřevokaznými houbami, hnilobou a hmyzem.

WPC terasové dlaždice Nextwood jsou vyrobené z kvalitních materiálů a vynikají především extrémní životností při zachování svého původního vzhledu, nevyžadují prakticky žádnou údržbu a jejich pokládka je velice rychlá a snadná. Terasové dlaždice Nextwood je možné spojovat po libovolné straně, čímž docílíte unikátního vzoru dlaždic. Plastový rošt dlaždic je vyrobený z pevného plastu a zajišťuje tak pevnou základnu pro dlaždice. 

MOŽNOSTI VYUŽITÍ WPC DLAŽDIC:

 • terasy
 • balkony
 • lodžie
 • k bazénům
 • chodníky

 
WPC materiál je celoprobarvený, stálobarevný (po prvotním vyzrání dřevní složky) a odolává UV záření, barvy jsou dlouhotrvající.

VÝHODY WPC DLAŽDIC NEXTWOOD:

 • opracování i z bočních stran dlaždic
 • unikátní systém napojování, který umožňuje jednotlivé části libovolně napojovat ze všech stran, čímž vznikne výjimečný vzor
 • plastový rošt, na kterém jsou dřevoplastové desky uchyceny je z vysoko hustotního polyethylenu, který zajišťuje velice dlouhou životnost, pevnost, stabilitu a odolnost vůči UV záření
 • u všech našich výrobků z WPC dřevoplastu poskytujeme záruku 2+20 let (2letá standardní záruka na zboží, 20 let záruka na poškození materiálu dřevokaznými houbami, hnilobou a hmyzem)
 • pokládka dlaždic NEXTWOOD je velice snadná a zvládne ji každý domácí kutil s pomocí běžného nářadí pro práci se dřevem. Při pokládce je však nutné dodržovat montážní návod.

 

 

Terasová prkna NEXTWOOD mají oboustranné provedení a pro přirozenější vzhled pravého dřeva jsou navíc po celé ploše kartáčované. Z jedné strany podlahového profilu je na povrchu drážka a z druhé strany povrch ve věrné imitaci dřeva. Můžete si tedy zvolit, kterou stranu pro svoji terasu použijete. Podlahová prkna dodáváme v barvách olše, dub, třešeň a wenge. Možné délky 2 nebo 4 metry. Záruka 2+20 let.

 

WPC dřevoplastová terasová prkna NEXTWOOD řady FULL line jsou odlehčená plná prkna s krásným designem dřeva, dodávaná ve čtyřech odstínech. Jedná se o jednostranná  plně probarvená prkna. Horní broušená strana s designem dřeva, spodní strana je určená pro instalaci na podkladové hranoly.

Terasová prkna NEXTWOOD FULL line obsahují 60 % dřeva, 40 % kvalitních HDPE polymerů s ekologickými aditivy proti UV záření, stárnutí, houbám, hnilobě, hmyzu, bazénové chemii, sněhu i mrazu.

 • Přirozený vzhled dřeva
 • Plný profil
 • Snadná a rychlá montáž
 • Žádné vyčnívající vruty díky skrytému kotvení
 • Bez nutnosti spádování podkladu
 • Žádné natírání ani moření,minimální údržba
 • Ideální k bazénům – protiskluzový povrch bez třísek
 • Kvalitní český produkt vyrobený dle 30leté tradice výroby v USA s nadstandardní zárukou


WPC terasová prkna jsou stálobarevná (po prvotním vyzrání dřevní složky, tzv. procesu stabilizace) a odolná vůči UV záření. Prkna se netřepí ani nelámou, nejsou žádné třísky.

 

WPC terasová prkna NEXTWOOD 3D line jsou masivní sedmikomorová prkna vyráběna ze směsi kvalitního dřeva (50%), HDPE polymerů (38%) a přidaných ekologických aditiv (12%), které zajišťují nadstandardní vlastnosti materiálu. Konstrukce profilu terasového prkna byla navržena s ohledem na jeho maximální mechanickou odolnost a dlouhou životnost. Terasová prkna NEXTWOOD jsou dostupná ve standardním rozměru 25x150mm, v délkách 2m a 4m a nabízena ve čtyřech základních barvách – olše, třešeň, šedá a wenge. 

 rez

Oboustranné provedení – z jedné strany zaoblené 3D drážky odolné proti oděru, z druhé strany 3D povrch ve věrné imitaci dřeva.

povrchy

Bezúdržbové WPC terasy si neustále získávají více spokojených zákazníků a postupně tak nahrazují klasické dřevěné terasy, které vyžadují pravidelnou a nákladnou údržbu. S WPC prkny NEXTWOOD se Vás již žádná nákladná údržba netýká a můžete si v klidu a bez starostí užívat pohodu na Vaší nové terase, která bude vypadat stále stejně dokonale.